Кременчуцький професійний
Ліцей сфери послуг
(ПТУ №29)
   
 
Логін
Пароль
 
Шкідливі звички

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Шкідливі звички


МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ

Кожному з нас доводилося йти по вулиці, їхати в транспорті або просто дивитись телевізор і бачити людей, які у чомусь не схожі на інших. У когось на голові ірокез, хтось увесь в металі, а хтось у чорній шкірі проноситься повз вас на мотоциклі. Найчастіше це і є представники сучасних субкультур.
Представники різноманітних субкультур намагаються показати свою індивідуальність, сказати сірій масі: “Я — особистість”, кинути виклик світу з його нескінченними буднями та вистроюванням усіх в один рядок. Все більше підлітків кожного дня у всіх країнах світу приймають ту чи іншу субкультуру. Тому необхідно знати про цю культурне явище, розуміти його та бути готовим зустрітися з представниками у реальному житті.
Субкультура – соціальне угрупування, яке об'єднане тим, що кожен з його представників себе до нього зараховує (тобто ідентифікує). Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.
Кожен представник чи носій субкультури приймає норми, цінності, картину світу, стиль життя та інше – за зразок свого існування. Але паралельно з цим існують і зовнішні атрибути, які свідчать про приналежність до певного угрупування, як наприклад: жаргон (сленґ), зачіска, одяг, зовнішній вигляд та ін. Наприклад, для хіпі було характерне довге волосся, а для панків – вистрижена голова зі смужкою волосся посередині, яка називається "ірокез". Байкери не визнають черевиків і воліють навіть влітку ходити в шкіряних чоботях, і бажано з кованою підошвою.
Найчастіше субкультури виникають довкола певного центру чи ініціатора, який проповідує певні новації у сфері музичних стилів, способу життя, ставлення до якихось соціальних явищ. Ідейний центр формує цілісну картину світу, ставлення до нього, випрацьовує спеціальні тексти, які набувають статусу культових (або у когось запозичує ці тексти і проголошує їх такими, що пасують до їхнього вчення, як було з роботами Карлоса Кастанеди, які писалися ним зовсім не для хіпі, але які хіпі визнали за свої, головно через те, що в них багато йшлося про вживання галюциногенних речовин).

[center]РЕПЕРИ І ХІП-ХОПЕРИ

Молодіжна субкультура


Всім відомі і знайомі люди. Вони носять широкий і вільний одяг, більшість захоплюється баскетболом, бітбоксом і, звичайно, написанням репу.
Плюси: людина-репер не лише займається спортом (що вже є плюсом), вона проявляє себе творчо. А прояв таланту завжди спричинює зростанню особистості.
Мінуси: все ніби добре, але є така підтечія як «Ганста». Ось саме тут «в моді» агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть володіти вогнепальною зброєю, позаяк вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе


ГОТИ

Молодіжна субкультура


Упізнати таких людей легко. Гот конче одягнений у чорне і в нього обов’язково мармурово-біла шкіра. Проте сенс життя готів – ця сама готика – як кут сприйняття життя, а зовсім не культ смерті. Готика – явище естетичне, а похмурі образи - не більше ніж епатаж. Безглуздо шукати сенс життя в смерті – його там немає. Смерть - це нагадування, привід прагнути до життя.
Плюси: як правило, готи - це люди, які шукають натхнення, а значить, творчі люди. І їх захоплення даною субкультурою ніщо інше, як просто спосіб насититися енергією. А їх вигляд (нехай навіть він декого лякає), це просто відповідь, створена на противагу нічого не вартому гламуру, в якому за картинкою порожнеча.
Мінуси: тут так само є небезпечні підтечії. Існують сатаністи. Їх ідеологія – ідеологія епатажу і бунт проти церковно-традиціоналістської системи. Саме люди з такої субкультури можуть піти на осквернення церковних предметів, жертвопринесення та інші дії, засновані на поклонінні люциферу.


СКІНХЕДИ

Молодіжна субкультура


Це неофашистські молодіжні угрупування закритого типу. Проповідують культ сильної особи, расизм, шовінізм, культ чорної магії, систематично займаються фізичною підготовкою. Не приховують своїх поглядів.
Вітанням є витягнута вперед рука. Часто на чолі такого молодіжного угрупування стоїть доросла людина з профашистськими поглядами.
Плюси: звичайно, справжнім плюсом це не назвеш, але ідея скінхедів - тільки сильні можуть жити. Отже, потрібно бути сильним, і не лише тілом, але і духом. Саме це прагнення з натяжкою можна назвати позитивним.
Мінуси: мінусів набагато більше. Свою ідею вони сприймають дуже буквально. Саме за скінхедами дуже часто помічаються напади безпричинної агресії по відношенню до інших людей. Вони абсолютно не бояться убити «не свого», і навіть в деякій мірі прагнуть до цього.РАСТАМАНИ (РАСТАФАРІ)

Молодіжна субкультура


Із їхньої точки зору, можна: любити людей, палити дурман-зілля, байдикувати, осягати сенс життя, розповідати іншим про растафарі, філософствувати, грати на барабанах, боротися з Вавілоном, носити дреди і слухати реггі; не можна: їсти свинину, молюсків, сіль, оцет, рибу без луски, коров’яче молоко, палити тютюн, пити ром і вино, носити речі з чужого плеча, їсти приготовану іншими їжу, грати в азартні ігри, торкатися мертвих, проповідувати негідним.
Плюси: доволі спокійна субкультура і нешкідлива для суспільства. Як кажуть, чим би дитя не тішилося...
Мінуси: по суті, їх заняття - це неробство, така людина навряд чи стане кимось великим у соціальному житті.ФРІКИ

Молодіжна субкультура


Люди, які люблять яскраво одягатися і поводитися, привертати до себе увагу. Тут і яскраві кольори одягу, і тату і різний пірсинг. По суті, ці люди не лише яскраво виглядають, вони і яскраво мислять. Зазвичай такі люди - це співаки, письменники, композитори. Взагалі, знову люди творчої натури. Фрік-культура – це культура сміливих і абсолютно відв’язних людей.
Плюси: немає ніякого негативного ставлення до світу і до «не своїх». Немає нічого такого, проти чого вони вороже виступають.
Мінуси: саме їх свобода є їх головним мінусом. Вона дає їм все, тоді як на них самих неможливо вплинути ззовні, тобто якщо поки це нешкідливо і весело, то хто знає, в що це виллється потім… І ніхто їх не зможе зупинити…МЕТАЛІСТИ, РОКЕРИ

Молодіжна субкультураЇх зовнішній вигляд зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом «сатана» англійською мовою. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою - «косухи», «косовороти», сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет і т. д.) Але їх зовнішня агресивність і похмурість найчастіше є засобом епатажу оточуючих людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча інколи можуть побешкетувати разом з тими, хто молодший.
Плюси: як правило, люди вельми цікаві і не замкнуті в своєму маленькому світі. Для них це всього лише спосіб провести час.
Мінуси: надмірний алкоголь і агресія на їх «залізних друзях» - крутих мотоциклах, можуть привести до аварій і інших ситуацій, пов’язаних з алкоголем.

ПАНКИ

Молодіжна субкультураЇх можна відразу впізнати по ірокезові на голові. Часто носять чорні шкіряні куртки, люблять пірсинги. В їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість. Грубий жаргон, близький до жаргону «зони». Поведінка непристойна. Багато хто з них вживає наркотики, спиртні напої, токсичні речовини.
Плюси: може вони і є, але збоку їх не видно.
Мінуси: там, де з’являються панки, - бійки, грабунки, насильство з метою наруги над особистістю.
ЕМО

Молодіжна субкультура


За традиційну зачіску емо вважається косий, рваний чубок до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду коротке волосся, що стирчить в різні боки. Перевага віддається жорсткому прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі, смішні зачіски — два маленькі хвостики, яскраві заколочки — сердечка з боків, бантики. Часто емо-кіди проколюють вуха або роблять тунелі. Окрім того, на обличчі емо-кіда може бути пірсинг (наприклад в губах і лівій ніздрі, бровах, переніссі). Їх легко можна впізнати по кольорах в одязі: рожевий і чорний.
Плюси: якщо не рахувати їх емоційність, то цілком мирний і тихий народ .Не налаштовані вороже і не хочуть поневолити світ.
Мінуси: прагнення до переживання яскравих і чистих емоцій і їх вираженню — головне правило для емо. Їх відрізняє: жадання самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чутливе світосприйняття. Отже, все це може привести до нервового зриву і до проблем у подальшому житті.

[/center]
ШКІДЛИВІСТЬ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ


Пияцтво – велика загальна біда. Миритися з нею не можна, бо дуже дорого вона нам обходиться. За даними вчених, перше знайомство з алкоголем, формування позитивного ставлення до його вживання у більшості випадків (60-82%) відбувається в сім’ї, у компанії. У цьому випадкові, як свідчать численні дослідження, неповнолітнім, щоб стати алкоголіком, достатньо вживати спиртні напої не менше одного разу на тиждень. Доза алкоголю при цьому може бути невелика: 100 г горілки або 200-250 г міцного вина чи склянка пива – але це згодом переросте у звичку.
Алкоголізм – захворювання, причиною якого є вживання алкоголю. Він впливає на мозок, серцево-судинну систему, печінку, систему травлення. Характеризується наявністю психічної і фізичної залежності. Алкоголік – хвора людина, що виявляє непереборну пристрасть до вживання алкоголю.
Як протистояти спокусам, як відмовитися випити за здоров’я на дні народження, за щастя – на весіллі, за успіх, зустрічаючи Новий рік? Треба мати тверді переконання і вміння наполягати на своєму. Умій сказати «Ні» і запиши на свій рахунок ще одну велику перемогу в боротьбі за власне здоров’я.
В Україні спостерігається високий рівень вживання алкоголю підлітками та учнівською молоддю, а також зростання обсягів споживання найпоширеніших для цього віку пива, слабоалкогольних та міцних напоїв. Але запам’ятайте: 330 мл пива (одна пляшка), 150 мл вина (один келих) і 50 мл горілки (одна чарка) містить однакову кількість алкоголю.
Для смерті людини достатньо дози, якої не витримає серце або не знешкодить печінка.
В уявлені багатьох підлітків вживання алкоголю є ознакою стильного життя, що стимулює бажання йти в ногу з часом. Але лікарі-психологи стверджують інше: під час вживання алкогольних напоїв спостерігаються «провали» в пам’яті; швидке сп’яніння; погіршення фахових та навчальних навичок; агресія, втрата самоконтролю, неприємності(бійки, сварки, конфлікти).
Навіть одна з цих ознак підвищує ризик виникнення алкогольної залежності. А наявність кількох – пряма дорога до алкоголізму. Зупинитись важко! А чи варто починати?

Статистика говорить наступне: в Україні 10-15% працездатного населення страждає на хронічний алкоголізм. Практично щоденно вживають алкоголь майже 3% юнаків і 1% дівчат. Таким особам лікарі діагностують «дитячий або підлітковий алкоголізм».
Пам’ятайте:
- Вживання алкогольних напоїв у громадських місцях, навчальних закладах – ЗАБОРОНЕНО
- Вчинення правопорушення в стані алкогольного сп’яніння ОБТЯЖУЄ вину
- Вживання алкогольних напоїв ЗАБОРОНЕНО молодим людям, яким не виповнилось 21 рік
Ви тільки на порозі дорослого життя. Так багато треба встигнути зробити, стільки побачити і пізнати. Але насамперед, треба навчитися правильно приймати рішення, важливі для вас. І першим серед таких рішень має стати «Ні – тютюнокурінню!», «Ні – наркотикам!», «Ні – алкоголю!», - раз і назавжди.
На жаль, куріння, алкоголізм, наркоманія, СНІД стали складовою життя суспільства і що найгірше – молоді.
Зрозуміло, кожен у реальних життєвих ситуаціях знаходить відповіді і приймає рішення самостійно. Важливо зупинитися в потрібний момент і задуматися над тим, чи варто розмінювати своє здоров’я на цигарку, пляшку, шприц, лікарняне ліжко.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Життя – це шанс, злови його.
Життя – це краса, милуйся нею.
Життя – це радість, насолоджуйся нею.
Життя – це виклик, прийми цього.
Життя – це цінність, цінуй його.
Життя – це скарб, бережи його.
Життя – це любов, тішся нею.
Життя – це таємниця, відкривай її.
Життя – це обіцянка, виконуй її.
Життя – це смуток, відчуй його.
Життя – гімн, заспівай його.
Життя – це боротьба, почни її.
Життя – це трагедія, зрозумій її.
Життя – це щастя, заслужи його.
Формування здорового способу життя

Сьогодні проблема загрози здоров'ю розглядається світовою спільнотою як одна із загроз планетарного масштабу - антропологічна катастрофа, стверджує український вчений О. І. Сібіль . Сутність цього явища пов'язана з тим біологічним законом, відповідно до якого визначено, що кожен біологічний вид вимирає, якщо змінюються умови існування, до яких він був пристосований у процесі еволюції. На нашій Землі склалося так, що людська діяльність упродовж ХХ століття і на початку ХХІ ст. не лише не протидіяла формуванню передумов антропологічної катастрофи, а навпаки - сприяла їх розвитку. За сучасними уявленнями, здоров'я розглядється не як суто медична, а як комплексна проблема, складний феномен глобального значення, тобто здоров'я визначається як філософська, соціальна, економічна, біологічна, медична категорії, як об'єкт споживання, вкладу капіталу, індивідуальна і суспільна цінність, явище системного характеру, динамічне, постійно взаємодіюче з навколишнім середовищем. Великий тлумачний словник сучасної української мови здоров'я пояснює як стан організму, при якому функціонують усі його органи. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ): «здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад» . Тому здоров'я розглядається не лише як ресурс, а як мета життя.
Світова наука передбачає цілісний погляд на здоров'я як на феномен, що інтегрує принаймні чотири сфери здоров'я: фізичну, психічну (розумову), соціальну (суспільну) та духовну . Усі ці складові невід'ємні одна від одної, тісно взаємопов'язані, діють одночасно, а їх інтегрований вплив визначає стан здоров'я людини.
1. Фізичне здоров'я - це правильне функціонування всіх систем організму, позитивне ставлення до власного здоров'я, прагнення до фізичної досконалості й загальної фізичної працездатності, загартованість організму, дотримання раціонального режиму дня, виконання вимог особистої гігієни, правильне харчування.
2. Психічне здоров'я (психологічний комфорт) - відповідність когнітивної діяльності календарному віку, розвиненість довільних психічних процесів, наявність саморегуляції, адекватних позитивних емоцій; відсутність акцентуацій характеру, шкідливих звичок.
3. Соціальне здоров'я (соціальне благополуччя) - це передусім сформована громадянська відповідальність за виконання соціальних ролей у суспільстві; позитивно спрямована комунікативність; доброзичливість у ставленні до людей, здатність до самоактуалізації в колективі, самовиховання.
4. Духовне здоров'я (душевне) - пріоритетність загальноосвітніх цінностей; наявність позитивного ідеалу відповідно до національних і духовних традицій, працелюбність, доброчинність, відчуття прекрасного в житті, природі, мистецтві. Духовне здоров'я можна визначити як здатність особистості регулювати своє життя та свою діяльність згідно з гуманістичними ідеалами, виробленими людством у процесі історичного розвитку.
З позицій викладеного, розуміння феномену здоров'я людини походить від визначення поняття «здорового способу життя». Згідно з даними вчених, здоров'я людини більш ніж на 50% зумовлено її способом життя, близько 40% - соціальними і природними умовами, а також спадкоємністю, і лише 10% залежить від медичного обслуговування . Доцільним буде спинитися на визначенні поняття «здоровий спосіб життя». Поняття «здоровий спосіб життя» ще в декларації Алма-Атинської Міжнародної конференції охорони здоров'я 1978 р. було визначено як «...все в людській діяльності, що стосується збереження і зміцнення здоров'я, все, що сприяє виконанню людиною всіх своїх людських функцій через діяльність з оздоровлення умов життя - праці, відпочинку, побуту» .
Здоровий спосіб життя містить у собі такі основні елементи:
- плідну працю;
- раціональний режим праці і відпочинку (при правильному режимі виробляється чіткий і необхідний ритм функціонування організму, який створює оптимальні умови для роботи та відпочинку і тим самим сприяє зміцненню здоров'я, поліпшенню працездатності та підвищенню продуктивності праці;
- викорінювання шкідливих звичок (тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків), які є причиною багатьох захворювань, різко скорочують тривалість життя, знижують працездатність, згубно позначаються на здоров'ї молодого покоління і на здоров'ї майбутніх дітей;
- оптимальний руховий режим, який зміцнює і розвиває кісткову мускулатуру, серцевий м'яз, судини, дихальну систему і багато інших органів, що значно полегшує роботу апарату кровообігу та благотворно впливає на нервову систему;
- раціональне харчування, особливо це стосується студентства, забезпечує правильний ріст і формування організму, сприяє збереженню здоров'я, високій працездатності і продовженню життя.
- особиста гігієна містить у собі раціональний добовий режим, догляд за тілом, гігієну одягу і взуття, режим дня, дотримання яких виробляє чіткий ритм функціонування організму і створює найкращі умови для роботи та відновлення сил;
- загартування людини полягає в тому, що під впливом температурних впливів, за допомогою природних факторів (сонце, повітря, вода), організм поступово стає несприйнятливим до простудних захворювань і перенагрівання, що надає змогу людині легше переносити фізичні та психічні навантаження, менше стомлюватися, зберігати високу працездатність і активність.
Отже, при дотриманні всіх цих умов здорового способу життя кожна людина створює великі можливості для зміцнення та підтримки свого здоров'я, для збереження працездатності, фізичної активності та бадьорості до глибокої старості.
На сьогоднішній день практично кожна людина має масу справ і обов'язків. Часто їй бракує часу навіть на свої справи. У результаті, з горою дріб'язкових технічних проблем людина просто забуває про головні істини - вона забуває про своє здоров'я. У студентів багато причин для втрати здоров'я: 1) емоційний дискомфорт, спричинений труднощами навчального процесу: перевантаження програмним матеріалом, складність стосунків у системі «студенти - викладачі - батьки»; 2) інтенсивний негативний вплив середовища існування: зростання почуття невпевненості, заниженої самооцінки, агресії, невдоволення собою і світом, які «придушуються» тютюном, алкоголем, різними наркотичними речовинами тощо.
За даними офіційної статистики, сьогодні в Україні вживають наркотики 128 тис. осіб, з яких 60% - молодь і підлітки, 13% - діти віком від 11 до 14 років; кожний другий підліток курить, а кожний третій - має досвід вживання алкоголю. Низькою залишається сексуальна культура молодих людей, що негативно позначається на стані їхнього репродуктивного здоров'я. Непоправної шкоди здоров'ю дітей та молоді завдають хвороби, які передаються статевим шляхом. Поширеність їх зростає з кожним роком. Триває погіршення епідемічної ситуації щодо ВІЛ/СНІДу, який вражає насамперед молодь. Згідно з офіційними даними, на квітень 2006 р. в Україні зареєстровано понад 91 тис. ВІЛ-інфікованих людей: кількість ВІЛ-інфікованих збільшилась у чотири рази порівняно з 2000 р. Руйнівного впливу завдають психіці підростаючого покоління й теле-, відеопродукція, комп'ютерні ігри з демонструванням жахів, насильства, статевої розпусти. Кожна молода людина, внаслідок різних життєвих обставин, підпадає під вплив саме того інформаційного середовища, яке вона бачить навколо себе, і її суспільна мораль, позиція, переконання, життєві установки, поведінка не завжди формуються в корисному для себе та оточуючих напрямі.
Щоб відповісти на питання, як сучасне студентство ставиться до здорового способу життя, які цінності та пріоритети воно має, серед студентів І-ІV курсів гуманітарно-педагогічного факультету денного відділення Хмельницького національного університету було проведено дослідження, метою якого була оцінка ціннісномотиваційних установок на збереження та зміцнення здоров'я.
За результатами анкетування можна зробити висновок, що нездоровий спосіб життя більшість студентів почали вести з 14-16 років, а більша половина опитуваних погано поінформована щодо ведення здорового способу життя та не вбачають загрозливою проблему недодержання здорового способу життя. Негативний вплив на здоров'я студентської молоді мають шкідливі звички. Встановлено, що значна частина молодих людей досить прихильно ставиться до вживання алкоголю (82%), тютюнопаління (70%), наркотичних речовин (куріння марихуани) (14%), нестримана сексуальна поведінка спостерігається у 46% респондентів і лише 18% опитаних сказали, що не мають шкідливих звичок. На запитання анкети «Чи вважаєте Ви, що ситуація зі шкідливими звичками набула загрозливого стану для нації?» позитивну відповідь дали 30%, 34% відповіли «ні», 36% - «не знаю». Анкетування показало, що на питання «Як Ви вважаєте, вживання алкоголю провокує виникнення конфліктів, асоціальних вчинків?» 32% респондентів відповіли «завжди», 28% студентства - «дуже часто», 28% - «інколи» і 12% - «ніколи».
Такий тривожний стан, що стався у студентів з означеного питання, вимагає доповнити систему заходів щодо усунення шкідливих звичок засобами фізичного виховання, пропаганди здорового способу життя, боротьби з гіподинамією, залучення до активних форм відпочинку.
Найбільш коштовний дарунок, що людина отримує від природи - здоров'я. Недарма в народі кажуть: "Здоровому все здорово!" Про цю просту і розумну істині варто пам'ятати завжди, а не тільки в ті моменти, коли в організмі починаються збої і ми змушені звертатися до лікарів, вимагаючи від них часом неможливого. Якою б досконалою не була медицина, вона не може позбавити кожного від усіх хвороб. Людина сама творець свого здоров'я! Замість того щоб марити про "живу воду" і інших чудотворних еліксирах, краще з раннього віку вести активний та здоровий спосіб життя, гартуватися, займатися фізкультурою і спортом, дотримуватися правил особистої гігієни - словом, домагатися розумними шляхами справжньої гармонії здоров'я. Основні елементи здорового способу життя оптимальний руховий режим, особиста гігієна, раціональне харчування, відмова від шкідливих звичок, позитивний настрій.

Пам'ятка
по правилах поведінки, щоб уникнути
небезпеки на відпочинку


• Уникати випадкових знайомств у барах, ресторанах, на вулиці.

• Не фліртувати з п'яними чоловіками, не брати від них подарунки.

• Відмовлятись від пропозиції малознайомих хлопців провести вас додому, а тим більше, прогулятись у віддалених, малознайомих, неосвітлених місцях.

• Якщо це можливо, виходити на прогулянку і повертатись з неї зі своїми друзями.

• Не приймати пропозицій відпочивати у сумнівній, малознайомій компанії.

• Не спокушатись запрошенням незнайомих відвести вас чи підвезти, якщо навіть запізнюєтесь.

• Відмовлятись від запрошення малознайомих відвідати їх примішення, помешкання, дачу, яким би не був привід.

• Вечорами у темних, мало освітлених місцях триматись посеред вулиці.

• Якщо прогулянка може затягнутись до вечора, виходячи з дому, одягайте на себе якомога менше золотих прикрас.
Як не стати жертвою злочину

Вберегтися від криміналітету можна, якщо бути винахідливим і пильним, не панікувати й проявляти акторські здібності
Навіть для людини, яка не має охоронця, не володіє прийомами самооборони, є достатньо засобів, щоб захисти від нападу себе й своє майно. Можливо, на перший погляд вони комусь здадуться тривіальними, однак практика довела їхню ефективність. Головне, чітко пам'ятати ці рекомендації в критичний момент.
Бийте нападника черевичками, ключами, бризніть йому в очі лак для волосся
Повертаючись пізно додому, обирайте освітлену і людну дорогу, навіть якщо в такому разі шлях займе більше часу.
Бажано, щоб поруч із вами йшов ще хтось. Злочинець навряд наважиться нападати на кількох жертв. Швидше, пошукає інші варіанти. Одягніться так, щоб не привертати до себе зайвої уваги. Оголені плечі або спину краще прикрити хоча б легким шарфиком чи косинкою, зняти ювелірні прикраси: їхній блиск може спокусити злочинців.
Якщо почули кроки, від яких мурашки по шкірі, — не бійтеся, оберніться в той бік відкіля вони лунають. Можливо, це такий самий пізній перехожий, як ви, й удвох вам буде йти веселіше і не так страшно. Коли ж ця людина викликає хоч найменші підозри, втікайте, не роздумуючи. Якщо знадобиться, знімайте взуття на високих підборах і біжіть щодуху босоніж. Тільки не викидайте свої черевички, ними, за потреби, можна буде завдати кілька відчутних ударів своєму кривднику в уразливі місця: ніс, очі, не кажучи вже про частини тіла, що нижче пояса. Навіть для жінок такий удар буде дуже дошкульним. Так само можна використати і зв'язку ключів, якщо їх скласти докупи, а найдовший затиснути між середнім і вказівним пальцями руки. Як знаряддя самозахисту згодиться і пилочка для нігтів. Хоч би чим збиралися оборонятися, руку тримайте за спиною чи в кишені, щоб противник не бачив, що ви підготувалися до атаки. Якщо маєте монети, жбурніть їх в очі нападнику, тільки робіть це з близької відстані. Спробуйте відвернути увагу від своєї персони — нібито ненароком упустіть щось на землю, і коли зловмисник нахилить голову, бийте щосили. Тут може прислужитися парасолька. Якщо вона довга і не складана, маєте шанс дати відсіч з дальшої відстані у той момент, поки ще противник не напав на вас. Побачили на дорозі шматок скла — не задумуючись, хапайте його і загорніть у носову хусточку так, щоб один з гострих кутів був, відкритий. 1 не бійтеся захищатися, адже злочинець не соромиться, нападаючи на беззбройну людину.
У жінок майже завжди є із собою дезодорант чи лак для волосся. Якщо ним бризнути в очі супротивнику, то матимете час втекти. Це, звичайно, не сльозогінний газ, але ефект такі аерозолі дають теж непоганий.
Навіть не думайте кричати, що вас грабують,— на допомогу не прийде ніхто. Ліпше спробуйте додзвонитися в будь-яку квартиру, заскочити в неї, а потім все пояснити господарям. Або ж волайте: "Пожежа!" Матимете більше шансів, що хтось зреагує.
А ще затямте: найкращий спосіб захисту від нападника — неординарність ваших вчинків. Якщо маєте справу з грабіжником, ошелеште його тим, буцімто впізнали в ньому свого давнього знайомого, киньтеся цілувати його й обнімати. Але така сценка виглядатиме переконливо лише коли розіграєте її з "першого дубля". У разі сексуальних зазіхань потрібен інший підхід. Психологи стверджують, що всі маніяки мали різного роду проблеми з партнерами. Тож майте на увазі, нападник саме вас обрав як ідеал для своїх любовних утіх, а ідеал повинен бути бездоганним. Тому (хоча це й дуже неприємно) вам терміново потрібно себе "очорнити": забруднитися в калюжі, у сміттєвому баці чи, даруйте, обмочитися. Як варіант — голосно і виразно продекламувати вірш або проспівати щось (наприклад, гімн СРСР). Навряд чи вашому "залицяльнику" захочеться такої "любові". Найменше в цій ситуації вас має турбувати думка оточуючих, адже від швидкості вашої реакції залежатиме, можливо, ваше життя і здоров'я.
Якщо ж виявиться, що хвилювалися ви даремно і нафантазували небезпеку, не переймайтеся, адже вечірня пробіжка ніколи не буває зайвою. А потім від душі посмійтеся над своїм учинком — це позбавить від стресу.
Не хочете залишитися без мобілки — не грайтеся нею в транспорті.
Небезпека номер один тут — кишенькові злодюжки. Вони "працюють" завжди групами. Коли ви, діставши портмоне і заплативши за проїзд, розслаблюєтеся, закриваєте свій рюкзачок і вішаєте його за плечі, один витягає з нього гаманець, передає іншому, а третій спокійнісінько виходить з ним на найближчій зупинці. Хоча трапляються і злодії-одинаки.
Тож найголовніше постарайтеся тримати сумочку так, щоб вона весь час була в полі зору. Якщо везете документи, найліпше помістити їх у спеціальну теку. Маєте чималу суму — тримайте її не в задній кишені джинсів, а хоча б у гаманці у внутрішній кишені застебнутого піджака.
Окрема порада користувачам мобільних телефонів. Райуправління столичної міліції нині засипані заявами про крадіжки мобілок. У більш ніж половині випадків винними виявляються самі власники, що носять телефони на шнурках. А їх без особливих зусиль можна відстебнути чи зрізати. Дехто кладе "трубки" в задню кишеню рюкзака. Це, безумовно, зручно в користуванні, але більше задоволення від цього дістають злодюжки. Чимало простаків люблять від нудьги погратися телефоном. Час за клацанням пролетить значно швидше, але ніхто не гарантує, що після того як ви вийдете з вагону чи маршрутки, ваша мобілка не перекочує до рук крадія.
Персональна рекомендація батькам. Не варто робити з телефона культ. Для школяра чи студента найдоречнішою буде недорога модель без усіляких "наворотів". Це убезпечить дитину від заздрощів сусідів чи приятелів. Квартирних злодіїв відлякає розвішена на балконі білизна Звичайно, найефективніший варіант уберегти свою квартиру від злодіїв — встановити сигналізацію, надійні замки чи додаткові двері. На першому чи останньому поверхах не зайвими будуть ґрати на вікнах. Добре, якщо вдома є пес. Навряд чи хтось наважиться зайти в приміщення, почувши гавкіт, нехай і маленької собачки. Якщо змушені залишити своє житло на якийсь час, дотримуйте кілька нескладних правил:
— обов'язково зачиніть кватирки, навіть улітку;
— якщо в оселі нікого не буде протягом кількох днів, розвісьте на балконі білизну, щоб склалося враження, нібито вдома хтось є;
— ніколи не розповідайте своїм сусідам про те, на який час полишаєте квартиру чи будинок;
— не ховати ключі під килимком чи в поштовій скриньці;
— якщо вам здалося, що хтось колупався у замку, роблячи зліпок, негайно поставте новий.
Накопичення кореспонденції в поштовій скриньці сигналізує про те, що господарів немає вдома тривалий час. Домовтеся з сусідами чи родичами, щоб вони забирали пошту за вашої відсутності.
Застрахуйте своє майно на випадок крадіжки.
Ніколи не відкривайте двері не з'ясувавши: хто саме прийшов. Не впускайте одразу у квартиру особу, що відрекомендувалася співробітником міліції, особливо якщо ви його не викликали. Обов'язково попросіть пред'явити посвідчення і, запитавши телефон чергової частини райуправління, зателефонуйте туди і перевірте, чи працює там правоохоронець, який навідався до вас.
Не розкладайте на видних місцях гроші та цінності. Можливо, вам це зручно, проте ще зручніше буде для злодія. Спробуйте знайти незвичайний спосіб зберігання заощаджень. Не кладіть їх до шафи — їх крадії "перевіряють" у першу чергу. Не запрошуйте сторонніх чи малознайомих людей до себе в квартиру, особливо для пиятики. Злочинці можуть підмішати в алкоголь, що принесли із собою, снотворне. Не повідомляйте свою адресу стороннім без необхідності. Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте, коли вас немає вдома. Не носіть ключі від квартири разом з документами. Загубивши ключі, негайно замініть замки. Не перестарайтеся: не використовуйте для охорони житла електричний струм чи вибуховий пристрій — якщо це спричинить тяжкі наслідки, відповідатимете згідно чинного законодавства.
Якщо, повернувшись додому, побачили, що двері квартири відчинені чи виламані, не заходьте в помешкання, зверніться по допомогу до сусідів і негайно викличте міліцію, зателефонувавши за номером 02 або скориставшись кнопкою "виклик диспетчера" у кабіні ліфта. По можливості спостерігайте за квартирою до приїзду правоохоронців. Якщо помітили злочинців, не намагайтеся самостійно їх затримати — вони можуть бути озброєні. Запам'ятайте їхні прикмети: у що вони вдягнені, марку, номер і колір машини, в якому напрямку вона попрямувала. Якщо ж злодії потрапили у вашу квартиру в той час, коли ви були вдома, але не змогли додзвонитися в міліцію, то краще пересидіти у затишному місці (наприклад, під ліжком). Адже ви не знаєте на що здатні злочинці. Привчіть дитину не підходити до дверей, якщо вона вдома сама Щоб ваш син чи донька знала, як діяти в нестандартній ситуації, змоделюйте її разом з ними, поясніть їм усе у вигляді гри. Краще, щоб учасниками цієї "забави" стало кілька дітей з вашого двору Поясніть їм основні правила, яких треба дотримуватися:
— ні при яких обставинах не слід спілкуватися з незнайомими людьми, щоб вони не обіцяли, навіть якщо почнуть погрожувати чи залякувати. У такому випадку необхідно голосно кричати: "Це не мої батьки, це пограбування!", називати своє прізвище, адресу, телефон батьків;
— гуляти на вулиці чи повертатися із школи найкраще юрбою. І дорога буде веселішою й коротшою і навряд чи хтось наважитися чіплятися до компанії;
— навчіть дітей користуватися електронагрівальними приладами і плитою. Поясніть, що після закінчення роботи їх необхідно вимикати;
— привчіть дитину не підходити до дверей, якщо вона вдома сама, хто б не дзвонив: слюсар-сантехнік, міліціонер чи знайомий батьків. Якщо все-таки заговорила через зачинені двері з незнайомцем, нехай пояснить, що мама дуже зайнята, пере чи готує обід, тож нехай зайдуть пізніше чи зателефонують (номер, природно, називати не слід);
— пояснити, в якому випадку треба телефонувати за номерами "01", "02", "03" і "04". Наголосіть, що при цьому потрібно спокійно повідомити своє прізвище, ім'я, по батькові, назвати свою точну адресу і номер телефону та розповісти, що сталося;
— допоможіть дитині вивчити домашню адресу і телефон. Якщо це одразу не виходить, укласти йому в одяг записочку з усіма координатами;
— нехай син чи донька затямить: якщо необхідна термінова допомога, звертатися за нею слід до знайомих людей чи до особи у форменому одязі;
—- на телефонні дзвінки відповідати коротко й однозначно, хто б не телефонував: батьки сплять чи купаються, що їм передати? Зайдіть чи зателефонуйте пізніше;
— на будь-яку нестандартну ситуацію реагувати швидко, діяти, виявляючи фантазію.
Діти повинні знати, що до них можуть причепитися неповнолітні здирники, грабіжники чи хулігани. Ніколи не давайте своїм нащадкам великих сум із собою. Краще, якщо вони не носитимуть золоті прикраси. Придбайте дитині гаманець і поясніть, що може статися з його грошима, якщо він їх усім показуватиме чи зберігатиме на видному місці. Привчіть не хвалитися своїми новими речами: мобільним телефоном, комп'ютером, дорогою шубою. Ніколи не розповідайте дитині, де лежать сімейні заощадження і зберігаються цінності. На видному місці в будинку нехай буде невелика сума.
Буває, неповнолітні вимагають гроші чи цінні речі у своїх однолітків. Якщо ваша дитина боїться виходити на вулицю, безпричинно прогулює уроки — це вже привід для занепокоєння. Постарайтеся делікатно з'ясувати причину, а якщо ваші побоювання підтвердилися, звертайтеся із заявою в міліцію. 
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Січень 2018 (3)
Грудень 2017 (4)
Листопад 2017 (7)
Жовтень 2017 (8)
Вересень 2017 (3)
Червень 2017 (6)
Міністерство освіти і науккі України

 
 

Розробка сайтів - РХМ         Статьи