Кременчуцький професійний ліцей сфери послуг заснований 01 січня 1970 року. За клопотанням Кременчуцького міськвиконкому для задоволення потреб регіону в кадрах для торгівлі та громадського харчування, згідно наказу Міністра торгівлі Української РСР спочатку було створено торгово – кулінарне училище. Його розмістили по вулиці Пролетарській в приміщеннях, які були архітектурною пам’яткою, збудовані Народною думою в честь 100-річчя перемоги над Наполеоном.

Згодом, з 12.06.1985 року, навчальний заклад перейменований у середнє професійно – технічне училище № 29, підпорядковане Державному Комітету Української РСР з професійно – технічної освіти. З 01.08.1997 року училище знаходиться в приміщеннях по вулиці Івана Приходька, 137, де працював з 1905 по 1911 та з 1917 по 1919 роки видатний радянський педагог і письменник А.С.Макаренко.

Наказом Міністерства освіти і науки України № 713 від 27.10.2003 р. училище з 03.11.2003 року реорганізовано в Кременчуцький професійний ліцей сфери послуг. Зараз це державний професійний навчальний заклад, який входить до системи освіти, забезпечує реалізацію потреб громадян у здобутті професійної, загальноосвітньої підготовки та курсової підготовки, підвищення кваліфікації відповідно до інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави.

За роки існування підготовлено майже 20 тисяч кухарів, кондитерів, продавців, пекарів, офіціантів, барменів. Багато випускників стали керівниками підприємств, товарознавцями, технологами, менеджерами. Близько 60% викладачів та майстрів виробничого навчання ліцею - це його випускники. Контингент учнів з року в рік складає 300 – 350 чоловік. Підприємства – замовники ліцею – це державні, приватні підприємства, акціонерні товариства, а саме:

 • комбінат громадського харчування і торгівлі ХК „АвтоКрАЗ”;
 • їдальні відкритого акціонерного товариства „Кременчуцького колісного заводу”;
 • їдальні та торгівельні підприємства „Кременчуцького дослідно – експерементального заводу”;
 • ООО «Нова Холдинг»;
 • Торгівельний дім «Амстор»;
 • колективне підприємство „Кременчуцька кондитерська фабрика”;
 • торгова фірма „Вагонобудівник”;
 • ВАТ „Кременчуцький хлібокомбінат” та інші.

Ліцей має високий рейтинг в місті, районі, Полтавській та інших областях України. Молодь Полтавщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Черкаської області навчається у Кременчуцькому професійному ліцеї сфери послуг.

Навчання в ліцеї ведеться за спеціальностями відповідно ліцензій Міністерства освіти і науки України:

 • кухар;
 • кухар, кондитер;
 • кухар, офіціант;
 • адміністратор. Продавець продовольчих та не продовольчих товарів;
 • майстер ресторанного обслуговування, кухар;
 • перукар-візажист;
 • перукар-косметик.

Термін навчання на основі неповної середньої школи (9 кл.) – 3 роки; на основі середньої освіти (11 кл.) – 1,5 роки. Здобуваючи основну професію, учні отримують диплом кваліфікованого робітника, атестат про повну загальну середню освіту. В цей же період учні можуть здобути і суміжні професії:

 • кухар;
 • продавець продовольчих товарів, контролер-касир;
 • офіціант;
 • кондитер;
 • перукар-візажист;
 • перукар-косметик.

Навчаючись на 1,5-місячних курсах тут у навчальному закладі, учні отримують свідоцтва про здобуття професії кваліфікованого робітника. Це дає можливість кращому працевлаштуванню по закінченню навчального закладу.

Для забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів ліцей має сучасну матеріально – технічну базу: 20 кабінетів, актовий зал на 226 посадочних місць, спортивний зал, бібліотеку. Навчальні приміщення розміщені в 3-х корпусах, у яких працював видатний педагог Антон Семенович Макаренко з педагогічно запущеними дітьми. А ще раніше – там була двокласна школа. Професійні навики учні набувають у кухні – лабораторії.

У ліцеї працюють гуртки художньої самодіяльності, технічно-прикладної творчості, предметні гуртки, проводяться вечори відпочинку, конкурси, концерти.

Учні ліцею постійно займають призові місця в конкурсах профмайстерності серед учнів ПТНЗ міста та області, а команда КВК ліцею „Нові Крюківчани” на протязі багатьох років займає 1 місце серед ПТНЗ міста та області.

Під час навчання у ліцеї учні забезпечуються стипендією.

Випускники ліцею можуть продовжити навчання у технікумах та вищих навчальних закладах ІІІ – ІУ рівнів акредитації за скороченим терміном навчання.

Випускники ліцею працевлаштовуються на підприємствах та в організаціях рідного міста, області.

Ліцей співпрацює з центром зайнятості та проводить підготовку незайнятого населення за ліцензованими професіями, надає педагогічні послуги:

 • вивчення сучасних касових машин;
 • вивчення нових технологій кондитерського виробництва;
 • приготування українських страв;
 • сервірування банкетних столів тощо.

Авторитет ліцею в регіоні високий, стабільний. У 2012-2013 рр. навчальний заклад увійшов до 10 кращих в обласному огляді - конкурсі на кращий методичний кабінет. Педагогічний колектив складає 43 особи. Досвідчені викладачі і молоді майстри виробничого навчання працюють у тісній співдружності. Основні риси педагогічного потенціалу ліцею – ініціативність, творчий пошук, наукова досконалість. У ліцеї панує атмосфера взаємоповаги, довіри та розуміння в необхідності досягнення єдиної мети – підготовка кваліфікованих робітників з високим рівнем професійних знань, умінь та навичок. Про це свідчить рівень наших досягнень:

2011-2012 рр.

ІІ місце в обласному етапі конкурса професійної майстерності серед учнів із професії "Продавець продовольчих товарів"

І місце і ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий виховний захід у системі ПТО , присвячений "Дню здоров'я", організований редакцією "Шкільний світ" -- Кукурузенко А. І., Литвиненко Р. О.

ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий інноваційний урок у системі ПТО, організований редакцією "Шкільний світ" --- Федорович Ж. В.

2012-2013 рр.

ІІІ місце в обласному конкурсі фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії "Кухар" -- Порхун Л. С.

ІІІ місце в обласному конкурсі фагової майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії "Перукар" -- Рощенко В. А.

ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращі сценарії виховних заходів у системі МТО, організованому журналом "Профтехосвіта" -- Литвинова Г. Б., Каліновська Н. К.

2013-2014 рр.

ІІІ місце в обласному етапі конкурса фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання офіціантів -- Мирошниченко С. М.

Для підготовки кваліфікованих робітників з високим рівнем професійних знань, умінь та навичок в ліцеї створена матеріально-технічна база: 20 кабінетів загальноосвітніх та спецдисциплін, 2 кухні – лабораторії, бібліотека, актовий зал, спортивний зал, медичний пункт, навчальні кімнати з таких професій: кухар, продавець, контролер – касир, офіціант, перукар, візажист.

Учні ліцею є постійними учасниками міжнародних, обласних і міських конкурсів, виставок – ярмарок, переможцями в конкурсах професійної майстерності серед учнів ПТНЗ області. Так, за останні роки . В позаурочний час учні ліцею – активні учасники гуртків художньої самодіяльності, технічно-прикладного мистецтва, предметних гуртків, спортивних секцій. Команда КВК ліцею „Нові Крюків’яни” на протязі багатьох років займає І призове місце серед команд ПТНЗ міста й області. У закладі проводяться вечори відпочинку, конкурси, концерти, дискотеки, круглі столи, диспути, зустрічі з випускниками, видатними людьми, ветеранами війни та праці.

Колективом ліцею проводиться велика виховна робота. Результати цієї роботи такі: протягом 18 років учнями ліцею не скоєно жодного злочину, не допущено правопорушень.

Керують ліцеєм: директор – Дубова Вікторія Григорівна; заступники директора – Корчукова Маргарита Юріївна, Литвинова Ганна Борисівна.

Педагогічний колектив Кременчуцького професійного ліцею сфери послуг постійно здійснює пошук та впровадження в педагогічну діяльність ефективних форм та методів навчання, які допоможуть учням отримати необхідні в сучасному житті знання та вміння, створять умови для продовження навчання, самостійного вибору життєвого шляху.

Вступ до ліцею здійснюється без вступних іспитів, а за співбесідою.

До вступу в навчальний заклад потрібні такі документи:

 • Заява
 • Копія свідоцтва про народження
 • Медична довідка Ф - 086, 2 копії довідки Ф - 63
 • Довідка з місця проживання, про склад сім’ї
 • Фотокартки 3 х 4 - 6 штук (для юнаків - 9 штук)
 • Документи про освіту
 • Характеристика
 • Ідентифікаційний код

День відкритих дверей нашого навчального закладу відбувається в лютому, березні кожного року.