Кременчуцький професійний
Ліцей сфери послуг
(ПТУ №29)
   
 
Логін
Пароль
 
Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Злочини і проступки

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Право

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Закон і ми

Види правопорушень

Правопорушення — це суспільно небезпечне або суспільно шкідливе протиправне винне діяння деліктоздатної особи, яке тягне за собою юридичну відповідальність. (Деліктозда́тність — здатність особи нести юридичну відповідальність за шкоду, заподіяну її протиправними діями).
Правопорушення класифікуються по двох головних підставах: за їх характером і ступеня суспільної небезпеки.
За характером правопорушення діляться на кримінальні, адміністративні, цивільні та дисциплінарні.
За ступенем суспільної небезпечності правопорушення характеризуються як злочини, до яких відносяться кримінальні правопорушення і провину, що включають адміністративні, цивільні та дисциплінарні правопорушення.
Злочином визнається передбачене кримінальним законодавством суспільно небезпечне діяння, що посягає на особистість, права і свободи громадян, правопорядок, економічну систему, власність, державне управління та інші значущі суспільні відносини.
Злочини - найбільш суспільно небезпечні правопорушення. Їх особлива суспільна небезпека полягає в тому, що вони зазіхають на найбільш важливі та головні суспільні відносини та соціальні цінності, такі, як конституційний державний лад, життя і здоров'я громадян, їх права і свободи, правосуддя та ін. Злочини заподіюють людям і суспільству тяжку шкоду .
Перелік усіх злочинів зазначений у кримінальному кодексі. Особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, є злочинцем

Проступки також є суспільно небезпечними діяннями. Об'єктами правопорушень - вчинків є адміністративні, майнові і трудові відносини, що не представляють великої суспільної небезпеки. Так, адміністративним правопорушенням визнається протиправне винне діяння, що посягає на державний або громадський порядок, ставлення власності, права і свободи громадян, порядок управління, за яке передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідальність за адміністративні правопорушення передбачена адміністративним, фінансовим, податковим, екологічним та іншим законодавством.
Переважна кількість адміністративних правопорушень складають порушення правил дорожнього руху, пожежної безпеки, норм санітарії та ін

Цивільні правопорушення - це незаконні діяння в області договірних та недоговорних майнових і пов'язаних з ними немайнових відносин.
Цивільні правопорушення виражаються, як правило, у невиконанні договірних зобов'язань, заподіянні майнової шкоди, укладанні угод, що суперечать закону

Дисциплінарні правопорушення направлені проти трудової, службової, навчальної, військової дисципліни, завдають шкоди нормальному функціонуванню різних державних, господарських, навчальних та інших установ і підприємств.

До дисциплінарним правопорушенням відносяться прогул, запізнення на роботу, навчання, невиконання наказів та розпоряджень начальників.

Виділяються також процесуальні, виконавчі та міжнародні правопорушення.

До процесуальних відносяться порушення норм кримінального, цивільного та арбітражного процесуального права. Вони виражаються в порушенні порядку проведення обшуку, подачі скарги, пред'явленні позову, заяві клопотання, передбаченим процесуальним законодавством. Виконавчі правопорушення представляють собою дії, що суперечать нормам кримінально-виконавчого права, законодавства про порядок виконання рішень судів у цивільних справах.
До міжнародних відносяться порушення норм міжнародного права і власних зобов'язань держав, що заподіюють шкоду іншим державам або світовій спільноті. Наприклад, злочинними є піратство, работоргівля, міжнародний тероризм та ін
Кримінальний Кодекс України
Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини.

1. Продаж, інша оплатна передача людини, а так само здійснення стосовно неї будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу чи іншої передачі іншій особі (особам) з метою сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, втягнення у злочинну діяльність, залучення в боргову кабалу, усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях, використання у збройних конфліктах, експлуатації її праці, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
2. Ті самі дії, вчинені щодо неповнолітнього, кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, з використанням службового становища або особою, від якої потерпілий був у матеріальній або іншій залежності, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або пов'язані з незаконним вивезенням дітей за кордон чи неповерненням їх в Україну, або з метою вилучення у потерпілого органів чи тканин для трансплантації чи насильницького донорства, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

про злочини у сфері обігу наркотичних засобів

Кримінальний кодекс про наркотики


1 січня Верховна Рада України внесла зміни до низки законів, що обмежують вживання і продаж пива, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Де не можна вживати спиртні напої:

- у закладах охорони здоров’я;
- в навчальних та освітньо-виховних закладах;
- в громадському транспорті;
- на зупинках транспорту;
- в установках культури, у закритих спортивних спорудах;
- у ліфтах і таксофонах;
- на дитячих та спортивних майданчиках;
- в державних установах.

Де не можна курити:
- в навчальних та освітньо-виховних закладах;
- в громадському транспорті;
- в установах охорони здоров’я;
- У ліфтах і таксофонах;
- На дитячих, спортивних майданчиках;
- в під’їздах житлових будинків;
- в громадському транспорті.
-

Законом забороняється продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, що не досягли 18 років.


Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях карається штрафом від 17 до 138грн., громадськими роботами, адміністративним арештом.
Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях карається штрафом від 51 до 340грн.

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Ст.125, ст.126


Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження
1. Умисне легке тілесне ушкодження - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
2. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності,- карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Стаття 126. Побої і мордування
1. Умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
2. Ті самі діяння, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, -караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Січень 2018 (3)
Грудень 2017 (4)
Листопад 2017 (7)
Жовтень 2017 (8)
Вересень 2017 (3)
Червень 2017 (6)
Міністерство освіти і науккі України

 
 

Розробка сайтів - РХМ         Статьи